• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Akcja "Góra Grosza"

• Przed nami XXIII edycja akcji "Góra Grosza". Kolejny rok nasze przedszkole zgłosiło chęć uczestnictwa w tej charytatywnej akcji. Monety zbieramy od 01.11.2022r. do 28.02.2023r. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Serdecznie zapraszamy do włączenia się i przynoszenia przez dzieci groszy do swoich grup.

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada obchodziliśmy również w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. Była to dobra okazja, aby podkreślić i uświadomić dzieciom jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Dzieci z grup starszych dzieląc się uśmiechem wręczyły miłe sentencje napotkanym przechodniom na osiedlu, pracownikom przedszkola oraz swoim najbliższym. TO BĘDZIE DOBRY DZIEŃ!

• Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

• Drodzy Rodzice!

21 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw. W związku z tym wyjątkowym dniem we wszystkich grupach wiekowych zostały podjęte różnorodne działania. Przedszkolaki oglądały film edukacyjny pt. ,,Nasze prawa”, poznały „Konwencję o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw. Podsumowaniem dnia były tańce przy piosence o prawach dziecka oraz piękne plakaty i prace plastyczne stworzone przez dzieci a przedstawiajace różne prawa dziecka. Tego dnia towarzyszył nam kolor niebieski.

• Święto Niepodległości

• 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na biało czerwono, by świętować ten wyjątkowy dla nas dzień. Był to czas aby skupić się na naszych symbolach narodowych takich jak flaga, hymn czy godło. Powstały piękne prace plastyczne oraz pamiątkowe biało czerwone zdjęcia. Dokładnie o godz. 11.11 cała społeczność przedszkola spotkała się na sali widowiskowej by uroczyście odśpiewać hymn naszego kraju. Była to wyjątkowa i bardzo wzniosła chwila. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Fotorelacja w Albumie Fotograficznym.

• Zdjęcia dzieci

• Szanowni Rodzice,

15 listopada( wtorek) dzieci będą miały robione zdjęcia do kalendarza. Jeżeli ktoś z Państwa nie życzy sobie, aby jego dziecko miało robione zdjęcie uprzejmie prosimy o zgłoszenie tego u nauczyciela w grupie.

• Wawerski Program Wsparcia Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży

• Drodzy Rodzice,

Uprzejmie informujemy, iż odbyły się już pierwsze zajęcia z dziećmi w ramach Programu Wsparcia Zdrowia Psychicznego. Program został opracowany i jest realizowany przez Instytut Edukacji Pozytywnej - instytutep.pl

Kolejne zajęcia z dziećmi odbędą się 8 listopada. Zajęcia odbywają się według wewnętrznego harmonogramu opracowanego przez nasze przedszkole (4 grupy jednego dnia, pozostałe grupy kolejny termin). Wszystkie terminy zostały zamieszczone w Kalendarzu.

• Akcja "Szkoła pamięta"

• Pod koniec października nasze przedszkole włączyło się w Akcję 'Szkoła pamięta", do której udziału zaprosiło nas już po raz czwarty Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach akcji odwiedziliśmy z dziećmi lokalne miejsca pamięci i poznaliśmy związaną z nimi historię. Przedszkolaki zapaliły znicze na Cmentarzu Ofiar II Wojny Światowej oraz przy Pomniku Janusza Korczaka.

• Dzień Owoców i Warzyw

• Promocja zdrowia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych to jedno z ważniejszych zadań naszego przedszkola. Dlatego w dniu 21 października obchodziliśmy Dzień Owoców i Warzyw. W toku zajęć i zabaw dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwej diety oraz przekonać się jak pyszne, pachnące i zdrowe są owoce i warzywa. Z wielkim apetytem dzieci degustowały przygotowane przez siebie owocowe sałatki, szaszłyki oraz soki. Bawiliśmy sie przy tym znakomicie i "smakowicie".