• Akcja "Szkoła do hymnu"

• Już po raz czwarty nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Tak samo jak w ubiegłym roku wszystkie przedszkolaki odśpiewały hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła na wspólne świętowanie na przedszkolnym ogrodzie.

• Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

• 8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci podczas zajęć utrwalały zasady zdrowego stylu życia oraz poznały piramidę żywienia. Zainspirowane literaturą, planszami tematycznymi czy prezentacjami mulitmedialnymi tworzyły twórcze prace plastyczne. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych potwierdzając tym samym, że ruch jest najważniejszy w piramidzie zdrowia.

• Akcja "Góra Grosza"

• Jak co roku nasze przedszkole bierze udział w akcji "Góra Grosza". Jest to już XXII edycja tej charytatywnej akcji, która trwa od 2 listopada 2021r. do 31 grudnia 2021r. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomoc dla najbardziej potrzebujacych dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Serdecznie zapraszamy do włączenia się i przynoszenia przez dzieci groszy do swoich grup.

• Akcja "Szkoła pamięta"

• ​​​​​​​Kolejny rok nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Akcja ta ma na celu podjęcie działań upamiętniających lokalnych bohaterów oraz przeprowadzenie zajęć przybliżających dzieciom historię swojej małej ojczyzny i ważne rocznice historyczne. Dzieci z najstarszych grup rozmawiały o ważnych postaciach oraz wspominały lokalnych bohaterów. Zainspirowane opowieściami wykonały prace plastyczne jako świadectwo pamięci oraz szacunku do naszej ojczyzny. Ponadto odwiedziły pobliski Cmentarz Ofiar II Wojny Światowej.

eduresized_20211103_134747.jpg

eduresized_eduresized_IMG_20211102_104331.jpg

eduresized_received_3028906740714771.jpeg​​​​​​​

• Wawerski Program Wsparcia Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży

28.10.2021 r. odbędą się konsultacje online z psychologiem w ramach wsparcia ogólnego.

Z konsultacji może skorzystać każdy, kto potrzebuje szybkiej konsultacji, nie potrzeba tutaj wcześniejszych zgłoszeń.

Konsultacje odbywać się będą na platformie programu: https://wawer.instytutep.pl/.
            Po wejściu na stronę w prawym dolnym rogu wyświetla się „dymek” z komunikatem
            „Bezpłatne konsultacje on-line - skorzystaj”. Wystarczy napisać, a dyżurujący
            ekspert będzie już z Państwem rozmawiał.

Konsultacje są całkowicie anonimowe i nie muszą Państwo podawać żadnych swoich
            danych osobowych.

• Światowy Dzień Mycia Rąk

• 15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci przypomniały sobie, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy po raz kolejny schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce.

• Drodzy Rodzice,

14 października - Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla pracowników oświaty. Z okazji tego święta starszaki przygotowały występ dla wszystkich pracowników przedszkola. Uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym.

W imieniu całej społeczności przedszkolnej serdecznie dziękuję Państwu za życzenia oraz wszelkie dowody sympatii, którymi zostaliśmy obdarowani w Dniu Edukacji Narodowej.

Hanna Wróblewska

• Szanowni Rodzice,

informujemy, iż 11.10 / poniedziałek/ w przedszkolu będą robione zdjęcia w formie kalendarza, koszt 40 zł.Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby dziecko miało robione zdjęcie prosimy o zgłoszenie tego u nauczyciela w grupie/telefonicznie lub mailowo/

• Wawerski Program Wsparcia Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem, oraz ofertą warsztatów on-line dla Rodziców przygotowanych przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.

Najbliższy warsztat: 29.09.2021 r o godzinie 18:00 „Zdrowie psychiczne dzieci - jak i dlaczego wspierać je w okresie przedszkolnym” Prowadzący: dr Maciej Ciechomski, Wiktoria Kowalska.

Poniżej link do szkoleń:

Kolejne warsztaty:

20.10.2021 r. godz.18:00 „Jak reagować na złość dziecka?” Prowadzący: Justyna Dermont – Owsińska.

17.11.2021 r. godz.18:00 „Jak spędzić aktywnie i twórczo czas z dzieckiem”

22.12.2021 r. godz.18:00 „Odpuść sobie – czyli jak nie zgubić radości bycia rodzicem” Prowadzący: Małgorzata Nowicka.

19.01.2021 r. godz.18:00 „Nie bój się poznać swoje dziecko” Co warto zrobić, aby wspomóc rozwój emocjonalno – psychofizyczny swojego dziecka?

Wszystkie szkolenia zostaną zapisane i będzie można obejrzeć je w dogodnym czasie pod tym samym linkiem.

• Zajęcia z języka angielskiego.

• Informujemy, iż zajęcia z języka angielskiego odbywają się 2 x w tygodniu po 30 minut:      w grupach I-VIII              we wtorki i czwartki, w grupie IX w środę i piątek.

• Warsztaty "Labo- Odkrywcy"

• Drodzy Rodzice,

informujemy, iż w roku szkolnym 2021/2022 odbywać będą się warsztaty edukacyjne  „Labo Odkrywcy ”  Zajęcia odbywają się raz w miesiącu / pierwszy czwartek miesiąca/ w każdej grupie wiekowej i trwają około 30 min. Warsztaty są prowadzone w formie pokazu. W trakcie zajęć za pomocą bezpiecznych doświadczeń  dzieci odkrywają prawa i zjawiska otaczającego świata. Na zajęciach Labo Odkrywcy dzieci poznają świat 4 zmysłami (wzrokiem, słuchem, dotykiem i węchem). W załączeniu : Tematyka_zajec.pdf

• Zebrania informacyjne.